زمان ثبت : سه‌شنبه 27 اردیبهشت‌ماه سال 1390 در ساعت 12:21 ~ چاپ مطلب
نویسنده : مرتضی

عنوان : رمز موفقیت


دوستان امروز در دنیای مجازی ٬ تو یکی از وبلاگ ها داستانی خوندم که بد نیست برای شما هم نقل قول کنم: 

 

 

داستان کوتاه جودوکار بی دست

کودکی ده ساله که دست چپش در یک حادثه رانندگی از بازو قطع شده بود ، برای تعلیم فنون رزمی جودو به یک استاد سپرده شد. پدر کودک اصرار داشت استاد از فرزندش یک قهرمان جودو بسازد استاد پذیرفت و به پدر کودک قول داد که یک سال بعد می تواند فرزندش را در مقام قهرمانی کل باشگاه ها ببیند. در طول شش ماه استاد فقط روی بدن سازی کودک کار کرد و در عرض این شش ماه حتی یک فن جودو را به او تعلیم نداد. بعد از 6 ماه خبررسید که یک ماه بعد مسابقات محلی در شهر برگزار می شود.

استاد به کودک ده ساله فقط یک فن آموزش داد و تا زمان برگزاری مسابقات فقط روی آن تک فن کار کرد.سر انجام مسابقات انجام شد و کودک توانست در میان اعجاب همگان با آن تک فن همه حریفان خود را شکست دهد!
سه ماه بعد کودک توانست در مسابقات بین باشگاه ها نیز با استفاده از همان تک فن برنده شود و سال بعد نیز در مسابقات کشوری، آن کودک یک دست موفق شد تمام حریفان را زمین بزند و به عنوان قهرمان سراسری کشورانتخاب گردد.
 وقتی مسابقات به پایان رسید، در راه بازگشت به منزل، کودک از استاد رازپیروزی اش را پرسید. استاد گفت: "دلیل پیروزی تو این بود که اولاً به همان یک فن به خوبی مسلط بودی، ثانیاً تنها امیدت همان یک فن بود، و سوم اینکه راه شناخته شده مقابله با این فن ، گرفتن دست چپ حریف بود که تو چنین دست نداشتی!
یاد بگیریم که در زندگی ، از نقاط ضعف خود به عنوان نقاط قوت خود استفاده کنیم.راز موفقیت در زندگی ، داشتن امکانات نیست ، بلکه استفاده از "بی امکانی" به عنوان نقطه قوت است." 

داستان جالبی نبود ؟ من که خوشم اومد شما چطور؟

البته برای اینکه به حق نویسنده اصلی هم بی احترامی نشه ٬ آدرس لینک اصلی رو هم براتون می ذارم و امیدوارم صاحبش راضی باشه !

      http://judobu.mihanblog.com/post/2